BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Biblioteka

Aktualności

Katalog online

Pomoce online

Nowości

Regulaminy
i dokumenty

SAGEPUB

e-PUBLIKACJE

POLONA

Wirtualna
Biblioteka Nauki

Polska
Bibliografia Lekarska

Pomoc

Publikacje
do pobrania

Rada Biblioteczna

Konferencje

Kontakt

Biblioteka PWSZ w Skierniewicach dysponuje 60 stanowiskami pracy indywidualnej oraz pracownią multimedialną z 20 stanowiskami komputerowymi. Biblioteka gromadzi: książki, jednostki wydawnictw ciągłych (m. in. zeszyty naukowe), czasopisma fachowe, zbiory specjalne (kasety magnetofonowe, płyty CD/DVD). Książki udostępniane są w wolnym dostępie, dzięki temu czytelnicy mogą samodzielnie poruszać się po bibliotece. Zbiory ułożone są wegług Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (wykaz działów). Studenci mogą także korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

W swej dotychczasowej działalności biblioteka zgromadziła ponad 9900 egz. woluminów i z roku na rok powiększa swoją ofertę czytelniczą. Ponadto w swoich zbiorach biblioteka posiada ponad 300 jednostek inwentarzowych zbiorów specjalnych, a także 86 tytułów prasy fachowej (spis czasopism). Udziela informacji bibliograficznych, katalogowych i faktograficznych. Biblioteka i czytelnia otwarta jest w dniach i godzinach dostosowanych do potrzeb wszystkich studentów, także studiów niestacjonarnych. Biblioteka w sposób stały i ciągły uzupełnia swoje zbiory, dostosowując je do potrzeb swoich czytelników.

W roku 2008 Biblioteka została w całości skomputeryzowana, dzięki temu czytelnik może korzystać z katalogu Biblioteki on-line.

Biblioteka prowadzi działalność dydaktyczną, która obejmuje szkolenia biblioteczne dla studentów rozpoczynających naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Mają one na celu zapoznanie studentów z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz nabycie umiejętności wyszukiwania informacji w katalogu komputerowym. Biblioteka prowadzi także działalność kulturalną m.in. poprzez organizowanie wystaw.

Biblioteka PWSZ w Skierniewicach współpracuje z następującymi bibliotekami:

  1. Biblioteka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego
  2. Bibliotekę Instytutu Ogrodnictwa
  3. Biblioteka Główna SGGW w Warszawie
  4. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach
  5. Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
  6. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego
  7. Biblioteka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego
  8. Główna Biblioteka Lekarska
Przetargi
Oferty pracy
Dla mediów
Dla biznesu
Mapa strony

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595