BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Biblioteka

Aktualności

Katalog online

Pomoce online

Nowości

SAGEPUB

e-PUBLIKACJE

POLONA

Wirtualna
Biblioteka Nauki

Polska
Bibliografia Lekarska

Pomoc

Publikacje
do pobrania

Rada Biblioteczna

Konferencje

Kontakt

Biblioteka PWSZ w Skierniewicach dysponuje 60 stanowiskami pracy indywidualnej oraz pracownią multimedialną z 20 stanowiskami komputerowymi. Biblioteka gromadzi: książki, jednostki wydawnictw ciągłych (m. in. zeszyty naukowe), czasopisma fachowe, zbiory specjalne (kasety magnetofonowe, płyty CD/DVD). Książki udostępniane są w wolnym dostępie, dzięki temu czytelnicy mogą samodzielnie poruszać się po bibliotece. Zbiory ułożone są wegług Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (wykaz działów). Studenci mogą także korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

W swej dotychczasowej działalności biblioteka zgromadziła ponad 9900 egz. woluminów i z roku na rok powiększa swoją ofertę czytelniczą. Ponadto w swoich zbiorach biblioteka posiada ponad 300 jednostek inwentarzowych zbiorów specjalnych, a także 86 tytułów prasy fachowej (spis czasopism). Udziela informacji bibliograficznych, katalogowych i faktograficznych. Biblioteka i czytelnia otwarta jest w dniach i godzinach dostosowanych do potrzeb wszystkich studentów, także studiów niestacjonarnych. Biblioteka w sposób stały i ciągły uzupełnia swoje zbiory, dostosowując je do potrzeb swoich czytelników.

W roku 2008 Biblioteka została w całości skomputeryzowana, dzięki temu czytelnik może korzystać z katalogu Biblioteki on-line.

Biblioteka prowadzi działalność dydaktyczną, która obejmuje szkolenia biblioteczne dla studentów rozpoczynających naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Mają one na celu zapoznanie studentów z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz nabycie umiejętności wyszukiwania informacji w katalogu komputerowym. Biblioteka prowadzi także działalność kulturalną m.in. poprzez organizowanie wystaw.

Biblioteka PWSZ w Skierniewicach współpracuje z następującymi bibliotekami:

  1. Biblioteka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego
  2. Bibliotekę Instytutu Ogrodnictwa
  3. Biblioteka Główna SGGW w Warszawie
  4. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach
  5. Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
  6. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego
  7. Biblioteka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego
  8. Główna Biblioteka Lekarska
Przetargi
Oferty pracy
Dla mediów
Dla biznesu
Mapa strony

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA
W SKIERNIEWICACH

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595