BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja
Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Nysie
04.06.2018

W dniach 24-25 maja br. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Nysie pod hasłem "II Nyskie Forum Bezpieczeństwa - Infrastruktura krytyczna w systemie bezpieczeństwa państwa i społeczeństwa".
Problematyka Konferencji dotyczyła bezpieczeństwa ekologicznego, ekonomicznego, energetycznego, bezpieczeństwa granic, osób i mienia, bezpieczeństwa ochrony życia i zdrowia, bezpieczeństwa obiektów sakralnych oraz szeroko pojętej infrastruktury krytycznej państwa.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach była reprezentowana na forum przez 3 prelegentów. Prof. nadzw. dr hab. Zdzisław Jezierski z Instytutu Zarządzania Strategicznego wygłosił referat dotyczący działań cybernetycznych w wojnie hybrydowej, wskazując formy i metody walki, które obecnie nie są zabronione prawem międzynarodowym. Wystąpienia prof. nadzw. dr hab. inż. Janusza Dudczyka oraz mgr inż. Łukasza Rybaka z Instytutu Informatyki i Matematyki Stosowanej, dotyczyły aspektów stricte technicznych infrastruktury krytycznej, w tym: systemów łączności i telekomunikacji dedykowanych dla IK, technologii IT/ICT oraz ich adaptacji w SZK, co w sposób szczególny wpisało się w tematykę Forum, a tym samym wymianę myśli technicznej.
Prelegenci swoje rozważania potwierdzili za pomocą przykładów praktycznych zastosowań samoorganizujących się sieci radiowych, platform bezzałogowych oraz optymalnych metod wiązania danych w Systemach Informacji Geograficznej. II Nyskie Forum Bezpieczeństwa stanowiło doskonałą platformę do wymiany myśli, prezentacji własnych badań i prowadzonych efektów prac naukowo-technicznych.
Fotorelacja


Przetargi
Oferty pracy
Dla mediów
Dla biznesu
Mapa strony

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595